| M/T CRYSTAL TOPAZ (2006-) |
| Tila / Status: Käytössä / In service (04.12.2024) |
Aluksen nimet / Names of the vessel |
|
M/T CRYSTAL TOPAZ
|
← 2006-2018 2018- |
CRYSTAL TOPAZ AGNES ESSBERGER |
| Alustyyppi / Vessel type | Kemikaali-säiliöalus / Chemical tanker |
| Alusluokka / Design class | ? |
| Rakennettu / Built | 2006 INP Heavy Industries Co. Ltd., Ulsan, South Korea (1139) |
| IMO-numero / IMO-number | IMO 9327047 |
| MMSI-numero / MMSI-number | MMSI 255806192 (20xx-) |
| Kutsutunnus / Call sign | Call sign CQAJ6 (20xx-) |
| Lippu / Flag | Portugal (???) (20xx-) |
| Pituus / Length | 126.20 m (OA) |
| Leveys / Breadth | 19.00 m |
| Syväys / Draught | 7.60 m |
| Vetoisuus / Tonnage | 7903 gt, 3435 nt, 9950 dwt |
| Jääluokka / Iceclass | 1 A (Finnish-Swedish) |
| Pääkone / Main engine | 1 x MaK 6M43, 5400 kw |
| Koneteho yht. / Total power | 5400 kw |
| Propulsio / Propulsion | ? |
| Nopeus / Speed | 14.50 kn |
| Lastiruuma / Cargo hold | ? m³ |
| Päivämääriä ja satunnaisia tietoja / Dates and random informations | |
| Sisaralukset / Sister vessels | |||||
| Tunniste / Identification |
Vuodet / Years |
Nimet / Names |
Huomautukset / Notes |
Tila / Status | |
| IMO 9327059 MMSI 255806303 (20xx-) Call sign CQAX5 (20xx-) |
2006-2018 2018- |
CRYSTAL DIAMOND ANNETTE ESSBERGER |
INP Heavy Industries Co. Ltd., Ulsan, South Korea (1140) |
Käytössä / In service (05.12.2024) |
|